clickbus.pl

znajdź przewoźnika dla siebie i bliskich

Podróż do Anglii - samolotem, czy busem?

Anglia jest w dalszym ciągu bardzo popularnym kierunkiem podróży obieranym przez Polaków. Wyjeżdżamy do niej w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy, perspektyw, ale i turystycznie. Przed wycieczkowiczami - zanim jeszcze dostaną się na miejsce - stoi nie lada wyzwanie. Wybór tego, jakim środkiem transportu dostaną się na wyspy. Najczęściej decydujemy się na jeden z dwóch: samolot lub bus, który jest lepszy?


Dlaczego warto do Anglii wybrać się samolotem?
Wiele osób decyduje się polecieć do Anglii samolotem. Bez wątpienia jest to najszybszy sposób, aby dostać się na wyspy. Około godzinny lot nie zrobi najprawdopodobniej wrażenia nawet na osobach, które panicznie boją się oderwać od ziemi. Niemniej w czas podróży należy wliczyć dodatkowo jeszcze dojazd na lotnisko jeszcze w Polsce, jak i już na miejscu dojazd do miasta. Jeśli wybieramy się np. do Londynu, to taki transport może zająć nam dodatkowe kilkadziesiąt lub nawet kilkaset minut - w zależności od intensywności ruchu na drogach. Oprócz czasu lotu i dojazdów, do transportu samolotem powinniśmy wliczyć również czas przeznaczony na odprawę. A ta może liczyć nawet 2 godziny. Ostatecznie podróż samolotem jest krótsza - mimo całego szeregu dodatkowych obciążeń - jednak niekoniecznie będzie dobra dla osób, które chcą wziąć ze sobą więcej bagażu. Większość przewoźników dąży do ograniczenia liczby i ciężaru bagażu, a za dodatkowy każe sobie płacić absurdalnie wysokie kwoty. Podróż samolotem może nas zatem wynieść znacznie więcej niż moglibyśmy początkowo zakładać.

Jeśli zastanawiamy się nad podróżą samolotem musimy wziąć pod uwagę jeszcze jeden faktor. Chodzi tutaj o właściwy czas kupna biletów. Dla lotów mniej popularnych - i biletów wykupionych odpowiednio wcześnie - możemy liczyć na naprawdę atrakcyjne ceny. Jednak, gdy zdarzy się nam sytuacja awaryjna i będziemy chcieli polecieć na ostatnią chwilą, to ceny za podróż samolotem mogą być zawrotne.Dlaczego warto wybrać busy do Anglii?
Przewozy do Anglii busem to w dalszym ciągu najczęściej wybierana opcja transportu na wyspy. Mimo długiego czasu podróży i blisko 1500 km do przejechania, Polacy korzystają z busów ze względu na wygodę, komfort, bezpieczeństwo, a także bardzo dobrą cenę.

W przeciwieństwie do podróży samolotem, w busie będziemy mieli dla siebie znacznie więcej miejsca. Auta wybierane do przewozu międzynarodowego są komfortowe, a ich kanapy obszerne i wygodne, co znacznie ułatwia zaśnięcie podczas kilkunastu godzin w trasie. Co więcej, wiele z nich wyposażonych jest w dodatkowe udogodnienia typu TV, DVD, czy klimatyzacja i WIFI, dzięki temu nasza podróż przebiegnie w przyjemnej atmosferze.

Dużą zaletą wybrania się do Anglii busem jest oczywiście cena. W porównaniu do samolotu będziemy mogli zdecydować się na zakup biletu nawet kilkadziesiąt - lub czasem mniej - godzin przed wyjazdem, a cena nadal pozostanie dla nas atrakcyjna. To spory atut, zwłaszcza wtedy, jeśli wypadnie nam nagły wyjazd.

Nie możemy zapomnieć również o tym, że podróżując busem będziemy mogli zabrać ze sobą więcej bagażu, niż w przypadku lotu samolotem.

Cena biletu do Anglii